ראול חאורנה

ראול חאורנה, בנדוניון

ראול חאורנה נמנה עם נגני הבנדוניון הבולטים כיום בעולם. יצירתו נובעת מהמוזיקה של מולדתו בדרום אמריקה וכמו כן מהתרבות של עיר הולדתו המאמצת – ניו יורק. הוא משלב את השורשים המסורתיים של הטנגו ואת סגנון "הטנגו החדש" המושפע מהמוזיקה של אסטור פיאצולה.

הבנדוניון הופיע בחייו של ראול חאורנה בגיל צעיר מאוד. הוא גדל באורוגוואי ואביו לימד אותו את מלאכת הנגינה בבנדוניון, בגיל שמונה הצטרף לתזמורת טנגו והקשר הרגשי שלו לסגנון המוזיקלי לא הרפה ממנו מאז. הקריירה המוזיקלית של מר חאורנה הלכה והתפתחה כשהצטרף למס׳ הרכבי טנגו במהלך שנות ה-60 וה-70 באורוגוואי, ארגנטינה, ברזיל, צ'ילה, אקוודור וונצואלה. הופעה מיוחדת בה ניגן עם אסטור פיאצולה בפסטיבל ג'אז במונטריאול תרמה תרומה מיוחדת לפריחתו המקצועית. שימור הרוח המוזיקלית של אסטור פיאצולה הפך לייעודו האישי: "חאורנה יוצר פרשנויות טנגו, מועשרות בהשפעות של ג'אז, לחניו האישיים ואלתורים ספונטניים, המוזיקה שלו מרתקת דור חדש של מאזינים ורקדנים". היצירה שלו וכישוריו כמלחין וכסולן הפכו אותו לפופולרי מאוד ברחבי הגלובוס.

מר חאורנה הוזמן לנגן בבית הלבן וקיבל מועמדות גראמי על תקליטורו "Tango Bar". בשנת 2007 הוא זכה ב LATIN GRAMMY בקטגוריה :אלבום הטנגו הטוב ביותר –  על התקליטור "TeAmo Tango".

במהלך השנים היה מר חאורנה מעורב כמנהל מוזיקלי בפרויקטים רבים, ובין השאר הוא מנגן הופעות אורח בתיאטרון הספרדי "Thalia" בניו יורק. הוא שיתף פעולה עם מוזיקאים רבים, כגון פאקיטו ד'ריברה, יו יו מא, גיורא פיידמן, טנגו פייב ועוד. כסולן ניגן עם תזמורות בולטות ברחבי אירופה וגם הופיע בקביעות בסדרה של מופעים ששילבו בהן כליזמר וטנגו. המופע שלו ״טנגו וטנגו״ זכה להצלחה גדולה בפסטיבל רביניה בשיקגו.

ראול ג'ורנה – האיש שאסטור פיאצולה כינה פעם אחד מנגני הבנדוניון הגדולים ביותר אי פעם – פיתח חיבור ייחודי לכלי שלו: מקורית, פתוחה, נוגעת ללב, עם אמנות טכנית מדהימה, הנגינה שלו העשירה והוסיפה פרשנות חשובה לטנגו המודרני.

http://www.rauljaurena.com/

 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

he_ILHebrew
en_USEnglish he_ILHebrew