פרנקלין כהן

פרנקלין כהן, קלרנית

נגן הקלרנית הראשון של תזמורת קליבלנד מאז שנת 197, פרנקלין כהן מיצב את עצמו כאחד הקלרניתנים הבולטים בדורו. נגינתו תוארה כ"היפנוטית, ללא דופי ומבריקה". הוא זכה לראשונה 

להכרה בינלאומית ולהוקרה כאשר בגיל 22 נבחר לקלרניתן הראשון שזכה בפרס הראשון בתחרות הבינלאומית במינכן (את הפרס הראשון בקטגורית השירה באותה שנה קיבלה זמרת הסופרן ג'סי נורמן). מאז, מר כהן נהנה מקריירה מפוארת כסולן, נגן רסיטלים, אמן מוסיק קאמרית, פדגוג ומנהל תזמורת.

מאז הופעת הסולו הראשונה שלו עם תזמורת קליבלנד בשנת 1977, מר כהן ניגן כסולן בקרוב ל200 הופעות – באולם סוורנס, קרנגי הול, בלוסום מיוזיק סנטר וסיורים ברחבי ארה"ב, אסיה ואירופה. ב -1992 הקליט את הקונצ'רטו לקלרנית של מוצרט עם התזמורת בניצוחו של וכריסטוף פון דונני עבור חברת ההקלטה דקה רקורדס. מר כהן הוא גם הסולן בהקלטה של ​​דויטשה גרמופון לרפסודיה הראשונה של דביסי שערך פייר בולז (הקלטה זו זכתה בשני פרסי גראמי ב -1996), ובהקלטה של הסונטות של ברהמס לקלרנית ופסנתר עם הפסנתרן ולדימיר אשכנזי לחברת דקה רקורדס.

בשיתוף פעולה עם בתו, הכנרת דיאנה כהן, פרנקלין כהן את הפסטיבל הבינלאומי למוסיקה קאמרית בקליבלנד, שהציג את עונת הבכורה שלו ב -2012. הצלחתו הגדולה של הפסטיבל הובילה לצמיחה מקומית ובינלאומית.הקריירה המקצועית של מר כהן הושקה כאשר ליאופולד סטוקובסקי בחר בו כקלרניתן הראשי של התזמורת הסימפונית האמריקנית.מר כהן השתתף בפסטיבלים של אספן, בלוסום, קאזלס, מרלבורו, סנטה פה וסרסוטה. הוא גם ניגן עם הרכבים קאמריים מובילים בעולם כגון רביעיות המיתרים: אמרסון, גוארנרי, טאקאץ', טוקיו, מירו, מיאמי, אוריון, שוסטקוביץ' וקוואני ועם נגני אגודת המוסיקה הקאמרית של מרכז לינקולן בניו יורק. בנוסף, מר כהן שיתף פעולה עם אמנים מובילים, ביניהם: עמנואל אקס, פנחס צוקרמן, מיצוקו אושידה, ריצ'רד גוד, ולדימיר אשכנזי, ג'סי נורמן, מנחם פרסלר והיידי גראנט מרפי. מר כהן לימדן אינספור כיתות אמן וסמינרים באוניברסיטאות ובקונסרבטוריונים יוקרתיים ברחבי העולם. תלמידיו לשעבר מחזיקים בתפקידים מרכזיים בתזמורות הגדולות בצפון אמריקה, אירופה, מקסיקו ואסיה.  הוא הקים את "מועדון הקונצרטים" שהציג מוזיקאים צעירים לאמנים ברמה עולמית והופיעו באולם סוורנס.ילדיו של מר כהן הם חברי הפילהרמונית של קלגרי.

 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

he_ILHebrew
en_USEnglish he_ILHebrew