בוריס סיחון

בוריס סיחון, כלי הקשה

בוריס סיחון נולד באוקראינה, שם סיים בהצטיינות את לימודי התיכון בתיכון מיוחד לאומנויות. הוא עזב את עיר מולדתו כדי להמשיך את החינוך המוזיקלי שלו באקדמיה למוזיקה של סנט פטרסבורג. במהלך לימודיו ניגן עם התזמורת הסימפונית של סנט פטרבורג ועבד עם מנצחים ידועים כגון יבגני מרווינסקי, שוסטקוביץ', באדצ'אן, קאראפטיאן ועוד רבים אחרים.

לאחר סיום לימודיו הוזמן בוריס להצטרף לתאטרון הקאמרי היהודי במוסקבה, שם עבד במשך 6 שנים כנגן ושחקן ומיד לאחר מכן הצטרף ללהקת הפולקלור הלאומית הרוסית כמוזיקאי, רקדן וזמר. בתקופה זו הוא ביקר והופיע ב25 מדינות שונות ברחבי העולם. בעת מסעותיו בעולם בוריס התחיל לאסוף כלים מסורתיים ולמד לנגן על הכלים האלה עם מוזיקאים מקומיים ידועים.

משנת 1990 ואילך בוריס עבד עם התאטרון Travels Footsbarn (צרפת) כמוזיקאי ושחקן, איתם נסע, אסף כלים, ומידע מוזיקלי נדיר. לאחר מכן בילה 5 שנים בישראל, עבד עם תאטרון ״הבימה״, ולימד באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים, כמו כן הוא כתב מוזיקה לסרטים והצגות והופיע ברחבי הארץ.

כאשר הגיע לקנדה בשנת 2004 החל מר סיחון מיד להופיע, לתת סדנאות ולהשתתף בפסטיבלים (ונקובר פולק פסט, Comox Music Fest, וונקובר איילנד Folk Fest, אדמונטון פולק פסט וכו'). הוא מנגן כסולן ומשתף פעולה עם Yungchen Lhamo, ג'רי דאגלס, פאבלו, אוזומה טאיקו ועוד. בוריס גם כותב מוזיקה לתאטרון (היה מועמד ע״י JESSIES בקטגוריית עיצוב סאונד מצטיין/קומפוזיציה מקורית בסרט ״השרשרת של הלן״, תיאטרון פי).

בוריס הוא הבעלים של אוסף ייחודי של כלי נגינה אתניים אותם רכש במסעותיו ברחבי העולם. האוסף שלו כולל למעלה מ -200 כלי נגינה ייחודיים ונדירים. רשימה מלאה של הפריטים באוסף ניתן למצוא באתר של בוריס

http://www.sichon.com/

 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

he_ILHebrew
en_USEnglish he_ILHebrew